Avustralya’nın rekabet ve tüketici hakları izleme (accc) – Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu – 26 Temmuz’da Google’a, bireylerin eğitimli olmadan. Müşterilerinin akla yatkın hassas ve özel “geçmişini” toplamak için. Çok sayıda Avustralyalıyı “aldatıcı” “olduğu iddia etti. Kuruluşun, geçmişte Google inovasyonuna ait Google inovasyonu olan yerel olmayan kişilerle ilgili alıştırmaları hakkında verilerle, müşterilerin satın alınan. Google hesaplarındaki bireysel verilere. Katılmaya başlaması için 2016’daki hareketinden dolayı müşterilerden gelen açık eğitimleri arttırmadığını söyledi. 

 “Bu, müşterilerin Google’a ait olmayan çevrimiçi işlemleriyle ilgili. Bu bilgilerin adlarına ve Google tarafından tutulan diğer ayırt edici verilere bağlandığını ima ediyordu. Önceden, bu veriler müşterilerin Google hesaplarından bağımsız olarak tutulmuştu; bu, bilgilerin bir bireye bağlı olmadığı anlamına geliyordu.  Daha sonra, yakın zamanda birleştirilen bu verileri, tanıtım yapan kuruluşların iş yürütmesini iyileştirmek için kullandı. “dedi.  Aynı şekilde, Google’ın alışveriş yapanları güvenlik stratejisindeki ilgili bir değişiklik hakkında yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

 ACCC Chair Rod Sims, “Google’ın Avustralyalı müşterileri, kendi verileriyle ne yapmak istediği konusunda yanlış yönlendirdiğini düşündüğümüz için bu hareketi yapıyoruz. Ve Google ile ilişkili olmayan siteler için web işlemini hatırlıyoruz.” Dedi.  “Bu yeni birleştirilen verilerin kullanılması, Google’ın çok daha fazla fayda sağladığı yayıncılık öğelerinin tahminini artırmasına izin verdi. ACCC, alıcıların Google yöneticileri için bilgileriyle yeterince ödediğini düşünüyor. Bu nedenle Google tarafından sunulan bu değişiklik  , müşterilerin verilerle olmadan Google’ın yönetimlerinin “maliyetini” genişletti “dedi.

 Müşteriler, “Kabul Ediyorum” düğmesinin ima ettiği konusunda yanlış yönlendirildiler: 28 Haziran 2016’dan Aralık 2018’e kadar herhangi bir oranda. Google hesabı sahipleri, Google’ın kullanımı nasıl genişletmek istediğini açıklayan bir ilk bildirim için “Kabul ediyorum” u tıklamaya teşvik edildi.  ACCC, rızayı almak için bireysel bilgilerin olduğunu söyledi.  Haziran 2016’dan sonra, alıcılar “Kabul ediyorum” uyarısına dokunduklarında, Google, yabancı hesaplar ve uygulamaların kullanımı da dahil olmak üzere. Googl hesap sahiplerinin çevrimiçi alıştırmaları hakkında tanınabilir verilerle ve çok daha kapsamlı bir kapsamda toplamaya ve depolamaya başladı.  Google tarafından talep edilmediğini iddia etti.

Google

Kullanıcıların “Kabul Ediyorum” düğmesinin ne anlama geldiğini yanlış yönlendirdiği iddia edildi:

Dolayısıyla vermediğini ve veremediğini, eğitimli onay veremeyeceği gerekçesiyle kandırdığını belirtti.  Sims, “Çok sayıda müşterinin, eğitimli bir karar verildiğinde. Google’ın kendi parasal avantajı için kendi verilerinin bu kadar geniş bir sergisine katılma. Ve onu kullanma iznini reddetmiş olabileceğini kabul ediyoruz.” Dedi.

 ‘Güvenlik stratejisindeki değişiklikler yanıltıcıydı’: Denetleyici ayrıca, Google’ın Haziran 2016’da yapılan koruma stratejisinde yapılan bir düzenlemeyi inceleyerek. Temel olarak müşterilerin farklı yerlere yönelik uygulamalarının, reklamları hedeflemek için kuruluş tarafından kullanılabileceğini ifade etti.  Bu gelişmeyi ortaya koyarken Google’ın da benzer bir şekilde, [kullanıcılarınızın] haklarını kesin bir rızası olmadan azaltmayacağını iddia etmişti.

‘Gizlilik politikasındaki değişiklikler yanıltıcıydı’: İsimdeki bu değişiklik için müşterilerin. Kesin onayını almadığını ve Google’ın açık bir şekilde rızaları olmadan alıcıların ayrıcalıklarını azaltmayacağına ilişkin açıklamasının bu nedenle aldatıcı olduğunu söyledi.

 Google, ACCC tarafından müşterilerin alan bilgilerini nasıl kullandığı konusunda kaydedilen farklı bir sürekli güvenlik talebiyle de karşı karşıyadır.  Google’ı, müşterilerini yalnızca 2 yıl boyunca, verilerini tutmamaları için kapatmaları. Gereken ayarlar konusunda eğitmediği ve müşterilerini alan bilgilerini nasıl topladığı ve kullandıkları konusunda aldattığı için suçluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir