Instagram, son zamanlarda iyi bilinen QR kod özelliğini küresel çapta kullanıcıların hizmetine sundu. Bu özellik, bir Instagram hesabına ait benzersiz QR kodun taratılarak, hesaba kolaylıkla erişilmesini sağlıyor. Bu özellikle işletmeler için önemli olacaktır.

Instagram kullanıcıları bugün başka bir özelliği kullanmaya başladı. QR kod u olarak ortaya çıkan ve WhatsApp’ta son zamanlarda sunulan bu özellik, kullanıcıların için daha basit hale getirecek gibi görünüyor. Şu andan itibaren ve öngörülebilir gelecekte başladığından beri, bir kullanıcıyı keşfetmek için bir kullanıcı adı aramanıza gerek kalmayacak.

Instagram geliştiricilerinin  QR kodunu içermesinin arkasındaki temel düşünce, gerçekten de İşletmeler için işleri daha basit hale getirmektir. Bu unsurdan yararlanılarak, işletme kayıtları kayıtlarını daha iyi yerlerde ve hatta duyurularda paylaşma seçeneğine sahip olacak. Böylelikle müşteriler, o işletmenin rekorunu zahmetsizce keşfetme seçeneğine sahip olacak. Elbette bu durum, bireysel kullanıcılar için de geçerli.

Instagram’ın Yeni Özelliğinin Görüntüsü

Instagram’ın Yeni Özelliğinin Görüntüsü

Instagram’ın QR kodunu kullanmak için önce profil sayfanıza gitmeniz gerekir. Hem Android hem de iOS’un sağ üst yarısında üç çizgi şeklindeki butona dokunduğunuzda da QR kod lar için oluşturulmuş menüyü görebilirsiniz. Bu menüyü kullanarak, kaydınızın QR kodunu görebilir ve bunu herhangi birisine veya alternatif bir kayıtta sunabilirsiniz.

SiberBlogNet’in QR Kodu

SiberBlogNet’in QR Kodu

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde, Instagram’da Siberblognet ‘i keşfetmek için herhangi bir soruşturma yapmanız gerekmiyor. Artık kameranızı QR kodu anlama bileşeni ile kullanarak bize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu özellikle Instagram, QR kodları için geç saatlerde panoda yer alan başka bir kullanım alanı açtı.

Telefonunuzda bulunan stok kamera uygulaması üzerinden Instagram’ın yeni aracılığıyla deneyimleyebilirsiniz. Yani bu özellik için Instagram’ın kamera içeriğini kullanmak zorunda değilsiniz. Öyle olsa da, bu bileşeni Android ekosisteminde deneyecekseniz, “Paylaş” düğmesi bazı Android sürümlerinde etkili bir şekilde çalışmıyor gibi görünüyor. QR kodu paylaşılmak üzere ayarlandığı için uygulama çöküyor. Geliştiriciler bu sorunu büyük olasılıkla en erken fırsatta çözecektir.

Gelen son özellikle birlikte kullanıcılar şu anda profillerini QR kodları aracılığıyla paylaşma seçeneğine sahip olacaklar. Instagram’ın bu yeni özelliği, iş hesaplarında olduğu gibi bireysel kullanıcıların  kolaylıklar sağlayacaklarmış gibi görünüyor.

Öyleyse bu unsurla ilgili sonucunuz nedir? Instagram’ın QR kod vurgulamasını kullanacak mısınız? Planlarınızı bize iletebilirsiniz. SiberBlogNet Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir